Za słabi na lidera

Garbarnia Kurów 3-1 (2-0) Hetman Gołąb

Bramka: Kłys

Skład: Dudziński- Kamola, Szczypa A., Cienkowski P., Zdunek- Grobel, Dzido, Warda, Cienkowski D. (60' Miazga)- Frączek, Kłys

Wczoraj odbył sie kolejny mecz rundy wiosennej A klasy, tym razem Hetman w Kurowie zagrał z liderem- tamtejszą Garbarnią.
Mecz od początku wydawał sie być hitem kolejki i nikt z obecnych na trybunach na pewno nie żałował 90 minut które poświecił na obejrzenie tego meczu.
Hetman rozpoczął to spotkanie w dość eksperymentalnym składzie pod nieobecność Bancerza oraz kontuzji Chabrosa na pozycji stoperów zagrali Arek Szczypa i Paweł Cienkowski.
Od początku spotkania dużo walki i agresji, jednak to przeciwnicy wyglądali pewniej w swojej grze i potwierdzili to już w 7 minucie kiedy to po błedzie sedziny bocznej i 2 metrowym spalonym Garbarnia wychodzi na prowadzenie.
Gra sie ożywiła jeszcze bardziej jednak brak pomysłu na akcje ofensywną przekładał sie na kłotnie i nerwy w szeregach naszej drużyny.
Tuż przed przerwą w 39 minucie spotkania gospodarze podwyższyli wynik, po dośrodkowaniu w pole karne walke głową przegrał jeden z obronców i mamy 2-0.
Do przerwy wynik nie uległ zmianie.
Po przerwie bez zmian choć przez pierwsze 10 minut 2 połowy to Hetman miał minimalną przewage. Na boisku w 60 minucie pojawił sie Dawid Miazga i to on dał nadzieje na zmiane rezultatu. Indywidualna akcja lewą stroną boiska zakończona faulem na młodym zawodniku i mamy "jedenastke".
Na bramke rzut karny zamienia nie kto inny jak Sławek Kłys. Jednak nie na wiele to sie zdało gdyż już 10 minut pózniej po nieporozumieniu pomiedzy Groblem, Szczypą i Dudzińskim gospodarze podwyższają na 3-1 czym ustalają wynik spotkania.
Kolejny mecz już w środe 1.05.2019 na Stadionie KeN o godzinie 11:00 rywalem tym razem Gabaryty Deblin. Zapraszamy.