Wysokie wyjazdowe zwycięstwo

Błekitni Dys 0-5 (0-1) Hetman Gołąb

Bramki: Grobel x2, Miazga, Starek, Warda

Skład: Rułka- Smaga, Bancerz, Chabros, Szczypa A. (76' Capała)- Kamola (63' Miazga), Cienkowski P., Warda, Zdunek (72' Cybula)- Kłys, Starek (55' Grobel)

Po dwóch porażkach i remisie, po ostatniej słabej grze przyszedł czas na przełamanie. Skład po raz kolejny zmieniony, chociażby w bramce zameldował sie Krzysiek Rułka a w napadzie Wojtek Starek. Od samego początku meczu to Hetman narzuca styl gry, dużo okazji jednak nie wykorzystanych. Tuż przed gwizdkiem sedziego Wojtek Starek dostaje piłke za obrońców probuje lobować bramkarza ale gospodarze wybijają piłke z lini bramkowej, piłka spada pod nogi Kłys ten podaje jeszcze raz do Starka i mamy prowadzenie. Przerwa już spokojniejsza wynik 0-1.

Zaraz po przerwie boisko opuszcza Starek na rzecz Grobla który jak sie okazało był czarnym koniem ale wczesniej to Rafał Warda podwyższa na 0-2 po wrzutce z bocznej strefy Kamoli. Za chwile w sytuacji sam na sam znalazł sie wchodzący na boisko Miazga ale strzał trafił w słupek. Kolejna akcja to podanie Sławka Kłysa i w sytuacji sam na sam znajduje sie Grobel który nie marnuje takiej okazji mamy 0-3. Sławek Kłys notując 3 asyste podaje do pustej bramki do Dawida Miazgi 0-4. No i ostatnia asysta Kłysa i druga bramka Grobla kończy spotkanie wynikiem 0-5.

Podsumowując goście mieli jedną sytuacje po błedzie Bancerza świetnie jednak interweniował Rułka. Hetman pod każdym wzgledem przeważał w tym spotkaniu i zasłużenie przywozimy z Dysu 3 punkty.

Kolejny mecz 11.05.2019 o godzinie 11:00 tym razem w Żyrzynie podejmiemy Żyrzyniaka.